PIVNICA BRHLOVCE

Pivnica BRHLOVCE je malé remeselné vinárstvo, ktoré sa nachádza v skalných obydliach v obci Brhlovce. Je to miesto, kde ešte čas plynie tak po starom – analógovo.

Jedným z cieľov vinárstva Pivnica BRHLOVCE,  okrem tvorby remeselných vín, je zachrániť skalné obydlia, dať im druhú šancu na život.

„Tvorbu vína vnímame ako kreatívny proces. Je to skôr emocionálna – umelecká záležitosť ako dokonalý technologický postup. Hodnota vína je preto u nás vnímaná v zmysle umenia a krásy. Naše vína sú opak strojovej a priemyselnej výroby. Každá fľaša prejde našimi rukami niekoľkokrát.

V pivnici sa riadime najmä intuíciou a biodynamickými postupmi. Pri bielych vínach používame iba bentonit a šetrnú filtráciu. Červené vína väčšinou ani nefiltrujeme a snažíme sa im dať hlavne dostatok času v pivnici. Vína si fľašujeme sami v pivnici a každé víno ide do fľaše v tom momente, keď si myslíme, že nastal ten správny okamih. Pričom odhaliť „ten správny okamih“ znamená načúvať chodu sveta a utíšiť vnútorný hluk a nepokoj.“

Pivnica BRHLOVCE
Pivnica BRHLOVCE

Kontakt:

Pivnica BRHLOVCE

Brhlovce č.139
935 02 Brhlovce
Tel: 0905 544 524
mail: pivnicabrhlovce@gmail.com